CORRIS: Vojenský bunker, prístup autom, siete v dosahu, BA-Petržalka

Cena:
12 500,00 €
Kraj: Bratislavský kraj
Okres: Bratislava V
Obec: Bratislava-Petržalka
Ulica: Dolnozemská cesta
Kategória: Historické objekty
 
Stav objektu: čiastočná rekonštrukcia
Zastavaná plocha: 49 m2
Plocha pozemku: 49 m2
Rok výstavby: 1914
Energ. certifikát: Nemá
Druh parkovania: neuvedené
ID inzerátu: BH9074
  

Popis ponúkanej nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj Bunker B - SV - 4, nachádzajúci sa v úzkom páse porastu lužných lesov len cca 6 – 7 m od Dolnozemskej cesty v Petržalke, hneď vedľa čerpacej stanice Slovnaft.

Uvedený bunker je zapísaný na liste vlastníctva (LV) na parcele, ktorá patrí štátu, bola vyňatá z pôdneho fondu ako zastavaná plocha pod bunkrom, čo zjednodušuje situáciu v prípade záujmu o odkúpenie pozemku.
Pozemok okolo bunkra rovnako ako aj pozemok pod bunkrom nie sú vo vlastníctve majiteľa bunkra, čo však neprekáža jeho užívaniu. Majiteľ ho takto užíva už cca 30 rokov. Samotný bunker je v celosti vo vlastníctve súčasného majiteľa a je zapísaný na samostatnom LV.
Plocha pozemku pod bunkrom: 8,16 m x 6,06 m = cca 49 m². V blízkosti bunkra sa nachádza elektrický rozvádzač ako samostatná stavba, len cca 10 m od bunkra sa nachádza aj podzemná šachta s rozvodom a meraním úžitkovej vody s dostatočnou kapacitou na možné ďalšie pripojenie stavieb. Popri ceste, len cca 6 – 7 m od bunkra, je vybudovaná kanalizácia. Takže bunker má vďaka svojej polohe, okrem vynikajúceho prístupu s motorovým vozidlom, aj veľmi dobre dostupné možnosti ku všetkým nevyhnutným rozvodným sieťam, čo zjednodušuje jeho prípadné ďalšie využitie.

Samotný bunker je v dobrom tech. stave. Priestor medzi stenami bunkra a masou zeminy dookola je vyplnený do hĺbky väčšími skalami a kamennou drťou až po štrkové lôžko, takže voda okolo bunkra veľmi dobre vsakuje do podzemných vrstiev a samotný bunker okrem toho, že má cca 1m hrubé betónové steny, je dobre izolovaný smolou z vrchu. Priestor bunkra má svoju stabilnú klímu a vyššiu vlhkosť vzduchu, ako aj stabilnú teplotu počas celého roka.
V minulosti, po kúpe bunkra, majiteľ opravil steny, všade sa urobili omietky. Priečky ostali pôvodné tehlové ale kompletne vyčistené. Na plochej streche bunkra sú vyvedené silné kovové armatúry, ktoré slúžili v minulosti na uchytenie maskovacích sieti a pri výstavbe nadstavby by dobre poslúžili ako kotviace prvky pre úchyt nosníkov. Bunker je odvetrávaný cez pôvodnú originálnu vetraciu šachtu v stene asi 15 x 15 cm cez múr. Nemá žiadne ďalšie otvory ani strelné okienka okrem tejto jednej vetracej zamrežovanej šachty a dvoch rúrovitých otvorov cez stenu šikmo s oceľovým príklopom, zrejme na odpad z bunkra a druhý otvor pravdepodobne pre vojenskú poštu. Najväčší otvor je vchod, vybavený oceľovými dverami, za ktorými je pol metra hrubý betónový múr pre ochranu ľudí vo vnútri pri zasiahnutí dverí delostreleckým granátom. Celý vnútorný priestor bunkra je v jednej rovine, spomínané tehlové priečky rozdeľujú priestor na 3 miestnosti. Miestnosti sú bez dverí len s kovovými zárubňami. Priečky je možné v prípade záujmu jednoducho odstrániť a tak vytvoriť jeden veľký priestor. Na výšku má bunker svetlosť 210 až 211cm.
Vchodové dvere sú na mieru vyrobené bezpečnostné dvere, ktoré presne sedia v otvore a boli natoľko prepracované a pevné aby odolali všetkým pokusom o dobytie sa do vnútra. Vyrobili sa na jediný kľúč, s ktorým sa otvárajú tri silné špeciálne zámky: v spodnej časti dverí – v strede – a vo vrchnej časti dverí. Zámky sú kryté, takže nie je možné sa k ním dostať a otvárajú sa špeciálne vyrobeným predĺženým kľúčom, okrem toho dvere istí aj oceľová padacia rampa proti vyrazeniu. Sú vyrobené z oceľových platní prelisovaných cez stredy do rohov na oboch stranách dvier a ich vnútorná časť je niekoľkokrát zosilnená zvislými aj priečnymi profilmi ocele a ešte podloženými privarenou hrubou oceľovou pásovinou. Dvere je možné z vnútornej strany rozobrať – sú tak riešené pre prípadnú obnovu.

Využiteľnosť bunkra je ako z historického hľadiska, tak na podnikateľské účely, prípadne v aktuálnom stave aj na skladovanie čohokoľvek čomu neprekáža vyššia vlhkosť vzduchu, napríklad na celoročné uskladnenie ovocia, zeleniny zemiakov a pod. alebo napr. vína, – majiteľ to má odskúšané. Veľmi dobre sa v týchto priestoroch darilo aj Hlive ustricovej, ktorú majiteľ v priestoroch pestoval.

Cena: 12 500,- € (dohoda)
Cena zahŕňa:
- kompletný právny servis zabezpečený zmluvným právnikom
- preverenie právneho stavu nehnuteľnosti na katastri
- notárske poplatky za overenie podpisov na zmluvách
- správny poplatok za štandardný vklad vlastníckeho práva do katastra
- zabezpečenie daňového a právneho poradenstva
- poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone realitnej činnosti
- garanciu pre klientov zaručenú Garančným fondom NARKS

V prípade záujmu o obhliadku nás kontaktujte.
Upozornenie: Popis nehnuteľnosti - textová a fotografická dokumentácia sú majetkom a autorským dielom spol. CORRIS s. r. o. © Copyright CORRIS s. r. o.

Maklér:

makler
Ing. Branislav Harmat
+421908233430
harmat-ZVNC-corris.sk

Kontakt:

Mám záujem o ďalšie informácie.
Mám záujem o obhliadku nehnuteľnosti.
Navrhujem cenu ... EUR.